7 טעויות נפוצות בקניית נעלי נשים

נעליים אולי נועדו במקור להיות נוחות, אבל גם יופי זה עניין חשוב כשלעצמו, רק שבפועל הרבה פעמים עניינים של אסתטיקה באים על חשבון הנוחות, בפרט בכל מה שקשור לתחום של קניית נעלי נשים. עכשיו, נכון שזה לא ייחודי רק לתחום של קניית נעליים, אבל הרבה פעמים בחירה ביופי על חשבון הנוחות זה משהו שקורה לגמרי בטעות...

הנה 7 דוגמאות לחצאי אמיתות שאנחנו סוחבות איתנו בטעות כשאנחנו מנווטות בין חנויות נעליים:
1. עקבים זה מרזה
לא תמיד. נכון שטכנית, נעלי עקב מאריכות את הגוף מבלי להרחיב אותו, אבל בפועל, האנשים שאנחנו פוגשות (אלה שהם לא אנחנו שמביטות על עצמנו במראה) לא מודדים את יחס הגובה והרוחב שלנו, ולפעמים נעלי עקב לא נכונות משוות לנו מראה מסורבל שגורם לנו גם להיתפס כרחבות יותר.
2. מגפיים גבוהים מקצרים את הרגליים
כל מגף לגופו. מגפי ברך נכונים יכולים ליצור מראה מוארך של הרגל, בעוד שדווקא מגפונים שמסתיימים בחצי הדרך לשם יגרמו לאשליה של רגליים קצרות. אם חשוב לנו המראה הארוך, בדרך כלל עדיף ללכת על נעליים נמוכות מאוד או עד הברך.
3. נעליים קטנות יותר מחמיאות לנשים
אהם.. למרות שיש לא מעט נשים שנוהגות לקנות נעליים לוחצות במידה קטנה מדי, אין לגודל הנעל השפעה אמיתית על שום דבר, למעט על תחושת הנוחות (והבריאות, והאושר) שלנו. טעות נוספת נפוצה בהקשר הזה היא לחשוב שמידת הנעליים לא משתנה בבגרות, למרות שאצל כולם ובפרט אצל נשים, מידת הנעליים משתנה במרוצת השנים.
4. נעליים הופכות לנוחות עם הזמן
לא בטוח. נעל שלא הייתה נוחה במדידה הראשונה, לרוב תהפוך למאוד לא נוחה בהליכה, ועם הזמן זה לא ישתפר אפילו אם נתרגל לזה. נעלי עור או נעליים מחומרים אלסטיים אחרים נוטות להתאים את עצמן במידה מסוימת למבנה כף הרגל, אבל גם בנעליים מהסוג הזה מאוד חשוב לבחור בדגם שנוח לנו בו כבר במדידה הראשונה.
5. גברים אוהבים נשים על עקבים
זאת טענה סובייקטיבית ולכן קשה לסתור אותה. רק נעיר שלגברים שונים יש טעם שונה, ושחלק גדול מהרושם שאנחנו משאירות נובע גם מתחושת הנוחות שלנו. אנחנו בטוח יותר יפות כשנוח לנו. החוכמה היא למצוא את השילוב האופטימלי בנקודה שבה לא רק נוח לנו עם המראה שלנו, אלא נוח לנו באופן כללי.
6. עדיף לקנות נעליים בחברותא
לא ממש. כשבוחרים נעליים כדאי שנהיה מסוגלות להתרכז עם עצמנו. לראות אם אנחנו מרגישות בנוח, לשחזר את המלתחה שבארון ולבדוק עד כמה הזוג החדש יכול להשתלב שם, ובכלל, לשאול את עצמנו אם אנחנו באמת רוצות את הנעליים האלה כמו שנדמה לנו. יהיה מבאס להיתקע עם עוד זוג שאנחנו לא נועלות אבל גם חבל לנו לזרוק...
7. עדיף לקנות נעליים בסוף עונה
מאוד תלוי. אם הקנייה מיועדת לעונה הזו, חבל שלא נוכל ליהנות מהנעליים החדשות כבר בתחילת העונה לא? ונכון שבסוף עונה אפשר גם להצטייד בזוג נעליים במבצע (או שניים) לעונה הבאה, אבל עד לעונה הבאה לעבור כמעט שנה. עד אז האופנה יכולה להשתנות, ואיתה גם הטעם האישי שלנו (מה לעשות אנחנו שטחיות), וגם במידה יכולות להיות תנודות... ובכלל, למבצעים יש את היכולת לגרום לנו לקנות דברים שאנחנו לא באמת צריכות. בקיצור, אלא אם הסיילים קורים בתחילת העונה, עדיף להתאזר בסבלנות ולחכות לשנה הבאה.

אבל כל הנ"ל כמובן בעירבון מוגבל. אם התאהבתן בנעליים ממבט ראשון, אנחנו בטח לא ננסה לשכנע אתכן לוותר (:


תתחדשו!
חפשו בקטלוג הנעליים

תגובות

הצטרפו לרשימת התפוצה וקבלו מבצעים ועדכונים: