הצעדים הגדולים של הקטנים שלנו

לצעדים הראשונים של הפעוט יש משמעות גדולה עבורו, יום אחרי יום וגם שנים אחר כך. קטלוג הנעליים אמנם כולל גם נעלי טרום הליכה, שהן התחנה הראשונה בבחירת נעליים לתינוקות (במיוחד לתינוקות חורף שמורידים לעצמם את הגרביים...), אבל את עיקר תשומת הלב מומלץ להשקיע דווקא בבחירת נעלי צעד ראשון, שבהן הקטנים שלנו עושים את הצעדים הגדולים הראשונים שלהם.

אז למה כדאי לשים לב כשבוחרים נעלי צעד ראשון? הנה 4 נקודות חשובות
1. גמישות
נעלי צעד ראשון צריכות להיות קלות, רכות ונוחות להליכה. סוליה רכה וגמישה (נסו לקפל אותה ביד אחת) מאפשרת לפעוט לחוש את הקרקע ולרכוש שליטה טובה יותר וביטחון בהצעדיו הראשונים.
2. הגנה
מומלץ לבחור בנעלי צעד ראשון סגורות בחלקן הקדמי, כדי להגן על קצות האצבעות של הפעוט במקרה של שפשופים והיתקלויות...
3. גובה
עם הזמן, הליכתו של הפעוט הופכת יציבה יותר ויותר, עד ששוכחים את המעידות התכופות של תחילת הדרך. עד אז, כדאי לבחור בנעליים גבוהות מעט, אשר יספקו תמיכה מתאימה לקרסוליים.
4. מידה
נעליים קטנות מדי עשויות ללחוץ ולעכב את התפתחות כף הרגל, ומצד שני, נעליים גדולות לא תומכות מספיק בשלב שבו התמיכה כל כך קריטית. אין ספק שבחירת המידה בנעלי צעד ראשון היא לא עניין של מה בכך. בדקו שמצד אחד נשאר מרווח קטן בין הבהונות לקצה הנעל, ומצד שני וודאו שהנעל לא רופפת מדי. ועוד משהו, ככל שהקטנים שלנו קטנים יותר, ככה הם גדלים מהר יותר. לכן את הנעליים הראשונות מחליפים בתדירות הכי גבוהה, וחשוב לעקוב אחר המידה מדי כמה ימים ולשדרג בזמן...


צעדים ראשונים שמחים:-)
חפשו נעליים לתינוקות בקטלוג הנעליים
 

תגובות

הצטרפו לרשימת התפוצה וקבלו מבצעים ועדכונים: